Нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», розпорядження Бородянського селищного голови від 12.03.2020 №19-аг «Про запобігання поширенню на території Бородянської селищної об’єднаної територіальної громади коронавірусу COVID-19» на території України встановлено карантин.
Проте занепокоєння викликає кількість дітей шкільного віку, які перебувають на вулицях селища, у парках, на дитячих майданчиках, що є небезпечним для їх здоров’я. У зв’язку з небезпекою, яку несе дана ситуація, просимо дотримуватися рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України: https://covid19.com.ua/ (телефон гарячої лінії 0 800 505 201) і під час карантину дітям обов’язково перебувати вдома
Освіта для здоров'я
Що треба знати про новий коронавірус?(Відповіді на основні запитання про COVID-19 – захворювання, викликане новим коронавірусом)
Поради для захисту від нової коронавірусної інфекції
Практичні поради для розмов з дітьми, щоб заспокоїти та захистити їх
5 речей про коронавірус, які потрібно знати батькам
Пам'ятки та макети для друку
Постанова Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19»
Наказ МОН України від 16.03.2020 № 406 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронаврусу COVID-19"
Лист МОН України від 11.03.2020 № 1/9-154"Щодо запровадження карантину для усіх типів закладів освіти"
Наказ ДО ХМР від 17.03.2020 № 55"Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19"
Наказ від 17.03.2020 №60"Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19"
План заходів УОА адміністрації Шевченківського району ХМР, ЗДО, ЗЗСО та ЗПО Шевченківського району м. Харкова щодо запобігання, розповсюдження та профілактики захворюваності на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-nCoV
Наказ від 16.03.20 №50 Про організаційні заходи щодо запобігання коронавірусу в школі
План заходів ХЗОШ №131 щодо запобігання, розповсюдження та профілактики захворюваності на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-nCoV
Догляд вдома
https://covid19.gov.ua/
Як передається захворювання?
Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами
Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини
Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.
Переважає контактний шлях зараження
Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об'єктів (тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.
Чи можна заразитись від тварин?
Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.
Чи передається вірус через фрукти?
Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити, але це стандартна рекомендація.
Скільки вірус живе на поверхнях? Чим можна вбити вірус?
Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.
Чи правда, що вірус передається лише літнім людям?
Заразитись можуть люди будь-якого віку, тому всі мають дотримуватись заходів захисту від вірусу. Літні люди та хворі на хронічні захворювання перебувають в зоні підвищеного ризику.
Як себе захистити від вірусних інфекцій?
- Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям
- Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.
- За перших симптомів звертайтеся до лікаря
- У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.
- Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд
- Або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%
- Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ
- З тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.
- Уникайте дотиків до свого обличчя
- Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.
- Термічно обробляйте продукти
- Не їжте сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця.